V drtivé většině případů spolupracuji se svými klienty dlouhé roky. Nejdéle trvající spolupráce, kterou stále aktivně realizuji, je něco přes 8 let. Má to jediný důvod. Vzhledem k podstatě marketingu, kde se výsledky pro dotyčnou firmu objevují v delším časovém horizontu a navyšují se exponenciálně, mohu odvést nejlepší možnou práci a klientovi přinést nejvíce užitku právě při dlouhodobé spolupráci.

Nicméně, co si pod tím představit?

Úvodní konzultace

Na začátku je třeba se vždy seznámit. Potřebuji se seznámit nejen s vámi, ale hlavně také s tím, co děláte, jak to děláte, a především pak, co chcete dokázat a k jakým cílům vzhlížíte. V některých případech, a to obzvlášť tehdy, pokud si ještě nejste jistí, jaké cíle vlastně zvolit, se už při úvodní diskusi první milníky a cíle začnou rýsovat. Přirozeně v důsledku našeho rozhovoru.

Jedna z nejdůležitějších věcí je už v tomto prvopočátku zajistit, že se na to oba (já i majitel, případně manažer) díváme stejně nebo přinejmenším velmi podobně. Bez ohledu na to, jaké mám postupy a metody, někdy se může stát, že se naše pohledy budou různit. To je třeba odhalit brzy, jelikož se takové odlišnosti mohou stát výraznou komplikací, objeví-li se až v průběhu měsíců.

Pak je samozřejmě také důležitá vzájemná lidská kompatibilita. Všichni chceme přeci pracovat s takovými partnery, kteří jsou nám sympatičtí. 🙂 Na úvodní diskusi tohle snadno zjistíme.

Výběr nejvýhodnějšího mixu

V online marketingu existuje nekonečně mnoho činností, které lze realizovat. Mnohdy bychom rádi dělali všechno najednou a co nejdříve, ale to není možné. Proto spolu hledáme takový mix aktivit a činností, které nám mohou co nejdříve přinést výsledky = zisk. S postupně navyšovaným ziskem je možné přidávat další a další aspekty, ale všechno má svůj čas.

Tip: Čtěte článek o hledání příležitostí a takzvaném low-hangig fruit v marketingu.

Realizace prací

V případě, že se shodneme na realistických cílech a způsobu, jak jich dosáhnout, pouštíme se do akce. Řeším pro vás vše potřebné a díky svým kontaktům dokážu sestavit odborné týmy specialistů, kteří nám v našich snahách pomohou.

Je vždy na domluvě, co všechno pro vás zařizuji. Některé firmy mají své interní marketery nebo obchoďáky, kteří určitou část prací pomáhají odbavit, a některé firmy naopak upřednostňují (nebo jsou nuceny) marketing kompletně outsourcovat. Ať tak či onak – máme stanovený rozpočet a ten zajišťuje, že vás nikdy nepřekvapí nečekané náklady.

Vyhodnocování a revize strategie

Marketingové aktivity postupně vyhodnocujeme a ujišťujeme se, že jdeme správným směrem. Činnosti i aktivity průběžně revidujeme, optimalizujeme a snažíme se z veškerého úsilí získat co možná nejvyšší přínos.

Pravidelný reporting

Naprostou samozřejmostí je pravidelné shrnutí aktivit a zároveň výsledků, kterých dosahujeme. To svým klientům ve většině případů posílám vždy na začátku měsíce formou dashboardu s čísly a statistikami (viz screen) a se svým komentářem. Jednou za půlroku nebo přinejmenším jednou za rok také děláme větší, formálnější shrnutí, kde procházíme vše, co se podařilo, a mluvíme o vizích, které máme na další měsíce a roky.

Dlouhodobé partnerství

Pokud vše funguje, jak má, a daří se nám dosahovat všech kýžených cílů, obvykle není žádný problém stejným způsobem pokračovat po dlouhé roky. Nezřídka se stává, že díky navýšenému obratu chce později firma najmout interního marketera na plný úvazek. V takových případech může být role moje a mých lidí zmenšena nebo se náš čas pouze přesune na komplikovanější věci, na které takový zaměstnanec nemusí sám stačit.

NEZÁVAZNĚ MĚ KONTAKTUJTE